Yes!Food Yaz Karadut Özü

Ürün Açıklaması :  Karadutların şahı olarak bilinen Urmu Dutu (Horum Dutu)… Diğer dutgillerden çok ama çok farklı… 'Aft Dut'u olarak da bilinen ve tek tek elle toplanan, şifası bol olan, 2-3 cm büyüklüğünde meyvelere sahip ve çok zor yetişen ve nadir bulunan bir dut türü… Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde çok az miktarda yetişen Urmu Dut’u ağacının toplamda ortalama sadece 3-4 kg meyve verdiğini biliyor muydunuz?  Normal bir Karadut ağacı ortalama 60-70 kg meyve verirken, Urmu Dutu normal karaduta göre daha minik bir yapıya sahiptir ve yılın tek bir döneminde, çok zahmetli bir şekilde tek tek elle toplanır ve bir ağaç ortalama yalnızca 3-4 kg meyve verir. Bizde; birçok şifası bulunan, doğanın bizlere verdiği bu çok değerli ama minik mucizeyi; katkı maddesi kullanmadan ve besin değerlerini kaybetmemesi için kaynatmadan sizler için özel olarak özenle hazırladık.  Denediğinizde ekşi tatlı urmu dutunun lezzet farkına ve faydalarına sizde inanamayacaksınız. Bu meyve yetiştirilirken ağacında ve toprağında tarım ilacı ve yapay gübre kullanılmamıştır. Meyvenin işlenmesi esnasında ise koruyucu, kıvam arttırıcı ve  ilave şeker dahil katkı maddesi kullanılmamıştır. * Çok değerli olan Urmu (Horum) Dutu, sofralık değil, şifa amaçlı kullanılmaktadır.                                                                                                                                                  İçindekiler : Sadece Urmu (Horum) Dutu (Karadut)

Urmu (Horum) Dut’unun A, B1, B6, B9, C,E ve K vitaminleri bakımından zengin olduğu, Organik asit içermesinin yanında Kalsiyum, Fosfor, Potasyum, Çinko, Mangan, Demir minarelileri açısından da zengin olduğu bilinmektedir. 

Kullanım Önerisi ve Şekli : Yetişkinlerde, sabah/akşam 1-2 tatlı kaşığı sulandırılarak (meyve suyu gibi) ya da direkt öz hali olarak tüketilebilir.

6 aydan büyük çocuklarda sabah/öğlen 1 tatlı kaşığı sulandırılarak (meyve suyu gibi), ya da yoğurda karıştırılarak tüketilebilir. 6 ay öncesi için emziren annelerin tüketmesi önerilir.

Çok değerli olan Urmu (Horum) Dutu, sofralık değil, şifa amaçlı kullanılmaktadır.                                    Üretim Yöntemi : Soğuk Sıkım Yöntemi                                                                                                            Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel takviye niteliğindedir.

MARKANIN DİĞER ÜRÜNLERİ

Yes!Mix Emziren Anne


İncele

Yes!Mix Siyah İnci


İncele

Yes!Mix Kendini Sev Kaşıkla


İncele

Yes!Mix Kendini Sev Bardakta


İncele

Yes!Mix Kış Çayı Kolay İçim


İncele

Yes!Mix Kış Çayı


İncele

Yes!Mix Günaydın


İncele

Yes!Mix Kadın Olmak Güzeldir Bardakta


İncele

Yes!Mix Kadın Olmak Güzeldir Kaşıkla


İncele

Yes!Mix İksir


İncele

Yes!Mix Güç Sende


İncele

Yes!Honey 1236


İncele

Yes!Honey Kestane Balı


İncele

Yes!Honey Çörek Otu Balı


İncele

Yes!Honey Munzur Dağı Balı


İncele

Yes!Honey Ham Bal


İncele

Yes!Honey Portakal Balı


İncele

Yes!Honey Keçiboynuzu Balı


İncele

Yes!Honey Maydonoz Balı


İncele

Yes!Honey Arı Poleni


İncele

Yes!Food Kayısı Özü


İncele

Yes!Food Hurma Özü


İncele

Yes!Food İncir Özü


İncele

Yes'Food Keçiboynuzu Özü


İncele

Yes!Food Karadut (Urum Dutu)


İncele

Yes!Food Kara Üzüm Özü


İncele

Yes'Food Zeytinyağı


İncele

Yes!Food Zeytin Özü


İncele

Yes!Food Yaz Karadut Özü


İncele